آسان ترخیص : شرکت آسان ترخیص یکی از فعالترین شرکت ها در زمینه واردات کالا و باربری دریایی، باربری هوایی و زمینی است.

ترانشیپ کالا چیست؟

ترانشیپ کالا ( transhipment) چیست؟

همانطور که می‌دانیم ترخیص کالا همیشه بدون دردسر نیست برخی از اوقات ممکن است فرایند ترخیص کالا به دلایل متعدد با مشکلاتی مواجه شود . اما در صورتی که شما اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید می‌توانید به راحتی این مشکلات را برطرف نمایید.

در مقابل در صورت نداشتن آگاهی کامل در ارتباط با امور گمرکی ، بروز چنین مشکلاتی می‌تواند منجر به ضرر و زیان زیاد و حتی برگشت کالا منجر شود. دقیقا به خاطر همین موضوع است که پیشنهاد می‌شود تا تشریفات مربوط به ترخیص کالا به شرکت های معتبر ترخیص کالا سپرده شود.

ترانشیپ چیست؟

بازرگانان و تجار برای واردات یا صادرات کالا ملزم به رعایت مقررات کشور مقصد هستند . برخی از اوقات ممنوعیت هایی برای ترخیص یک کالا از گمرک وجود دارد. در چنین مواردی نیازی به برگرداندن کالا نیست بلکه می‌توانید کالا را به گمرک های دیگر انتقال دهید. عموما دلیل اصلی به وجود آمدن این گونه مشکلات  تحریم ها می‌باشند.

 برای مثال چناچه واردات کالا به برخی از کشورها ممنوعیت داشته باشد شما می‌توانید کالای مورد نظر خود را به گمرک دیگر در کشور دیگر بفرستید و بعد از آن نسبت صادر کردن آن به کشور مقصد اقدام نمایید.  این روش در بازرگانی به اصطلاح ترانشیپ کالا نامیده می‌شود. همچنین برای مواردی که امکان بارگیری و حمل کالا به صورت مستقیم مقصد ایران  وجود ندارد می‌توان از ترانشیپ کالا استفاده نمود.

الیته کاربرد ترانشیپ کالا همیشه به دلیل مشکلات ناشی از واردات و صادرات نیست . در برخی از مواقع تجار و بازرگانان برای اینکه هزینه ی کمتری  برای حمل و نقل پرداخت کنند ترجیح می‌دهند از روش ترانشیپ کالا استفاده کنند.

به طور کلی ترانشیپ متشکل از چند ترانزیت مختلف است. تعداد این ترانزیت ها به کشور و مشکلاتی که با آن مواجه هستیم بستگی دارد . در هر صورت چناچه ترانشیپ از چندین ترانزیت هم تشکیل شده باشد اظهار یکی از آنها کفایت می‌کند و نیازی به اظهار ترانزیت های دیگر نیست. در واقع می‌توان گفت که ترانشیپ نوعی از حمل و نقل است که در آن انتقال محموله ها از یک وسیله ی نقلیه ورودی به یک وسیله ی نقلیه خروجی با نظارت کامل گمرک صورت می‌گیرد.

اطلاعات ذکر شده در اظهارنامه ترانزیت اول با سایر ترانزیت ها کاملا مشابه است و تنها در حمل کننده با هم تفاوت دارند. به خاطر همین موضوع هم می‌توانید اطلاعاتی که در اظهارنامه ها مشابه یکدیگر هستند را از طریق سیستم انتقال دهید و با انجام این کار دیگر نیازی به داشتن اظهارنامه های بعدی نمی‌باشد.

حمل کالاهای چند مقصدی

جالب است اگر بدانید که ارسال کالاها به چند مقصد هم امکان پذیر است. اگر کالاها حجم زیادی داشته باشند به نحوی که وسیله نقلیه مانند کشتی ، قطار و یا تریلی را پر کند ،  شما می‌توانید آنها را به یکی از گمرک های کشور مقصد بفرستید ، سپس به تفکیک هر کدام بپردازید و هر محموله را به سمت گمرک شهر مورد نظر ارسال نمایید . 

لازم به ذکر است که برای این کار بعد از اینکه بارها تخلیه شدند تفکیک قبض انبار بایستی به صورت فیزیکی و یا سیستمی صورت گیرد و سپس بارگیری هر یک از محموله ها به سمت مقصد مورد نظر خود با یک وسیله نقلیه جداگانه  بایستی صورت گیرد.

طبق این روش به جای اینکه ارسال کالاها از گمرک مبدا از طریق چند وسیله ی نقلیه جدا به شهرهای نزدیک به هم انجام شود ، همه کالاها به صورت یکجا به یک گمرک میانی  به شهرهای مقصد جابه جا می‌شوند و درآنجا به تفکیک شهرها ارسال می‌شوند. یکی از مزیت های این روش این است که هزینه ی حمل و نقل برای بازرگانان و تجار کاهش می‌یابد.

تغییر حامل 

از روش ترانشیپ همچنین می‌توان برای تغییر حامل هم استفاده نمود. در برخی از اوقات برای اینکه حمل بار صورت بگیرد تغییر حامل ضرورت دارد. جهت تغییر دادن قطار به ماشین و یا وسیله ی نقلیه ی خارجی به ایرانی میتوان از روش ترانشیپ استفاده کرد.

چناچه تمایل به انجام دادن این روش دارید ابتدا بایستی به سایت گمرک جمهوری اسلامی مراجعه نمایید و اطلاعات کامل کالا اعم از قبض انبار و بارنامه را در قسمت " دور اظهاری ترانزیت " تکمیل نمایید علاوه بر آن بایستی ترانشیپ داخلی و یا خارجی توسط شما مشخص شود.

استفاده از این روش برای صادرات و واردات کالاها با سود زیادی همراه است. استفاده از این روش همچنین از بروز اتفاقاتی مانند قاچاق کالا، افزایش هزینه های حمل و نقل و افزایش تشریفات گمرکی جلوگیری می‌کند.

در صورت داشتن هر گونه سوالی در زمینه ترانشیپ و یا سایر امور بازرگانی شما می‌توانید از طریق شمار ه های ذکر شده در سایت با ما تماس برقرار نمایید . بازرگانی آسان ترخیص آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در 24 ساعت شبانه روز می‌باشد.

 

 

 

 

مرسولات پستی بین المللی
تامین ارز برای واردات
ترخیص کار ورق کامپوزیت از گمرک
ترخیص تری پلی فسفات از گمرک
ترخیص کاغذ حرارتی از گمرک
ترخیص تجهیزات گلخانه از گمرک
ترخیص کارفیلم بک لایت از گمرک
ترخیص فیبر نوری از گمرک

آسان ترخیص | حمل و نقل و باربری - ترخیص کالا از گمرک

با توجه به اینکه امروزه واردات و صادرات کالا یکی از مهمترین موضوعات در بازرگانی بین المللی می باشد در نتیجه بسیاری از شرکت ها بخشی از منابع مورد نیاز خود را از این طریق و بازارهای بین المللی و با کمک شرکت های بازرگانی واردات و صادرات از جمله شرکت آسان ترخیص تامین می کنند.