آسان ترخیص : شرکت آسان ترخیص یکی از فعالترین شرکت ها در زمینه واردات کالا و باربری دریایی، باربری هوایی و زمینی است.

پیگیری اسناد گمرکی در گمرک ایران

پیگیری اسناد گمرکی در گمرک ایران

همان طور که مطلع هستید ترخیص کالا از گمرک مستلزم رعایت کردن مراحل خاص و پیچیده ای می‌باشد که از مراحل مختلفی تشکیل شده است . بعد از اینکه کالاها به گمرک رسید مالک کالا و یا نماینده قانونی او باید نسبت به ارائه مدارکی مانند اظهارنامه واردات ، تصویر کارت بازرگانی ، قبض انبار ، بارنامه ، ترخیصیه ، گواهی مبدا ، فاکتور و یا سیاهه تجاری ، اعلامیه تامین ارز و یا برات ، پروفرما و یا پیش فاکتور ، مجوز ثبت سفارش ، لیست عدل بندی ها ، بیمه نامه ، پروانه بهره برداری ، کاتولوگ و یا بروشور و سایر مجوزها ی قانونی برای ترخیص کالا ، اقدام نماید. 

در مرحله ی بعدی بایستی برای ثبت اظهارنامه اقداماتی انجام شود که به منظور تنظیم صحیح اظهارنامه شما نیازمند به داشتن اطلاعات کافی هستید . بعد از اینکه اظهارنامه ثبت شد درخواست کننده بایستی به دایره فنی گمرک مراجعه نماید و در این مرحله فردی به عنوان کارشناس دایره فنی اعتبار صاحب کالا را مورد بررسی قرار می‌دهد ، همچنین به مطابقت اسناد و مدارک با اظهارنامه کالا می‌پردازد و در صورتی که مشکل خاصی وجود نداشته باشد برای صدور پروانه ترخیص اقداماتی صورت می‌گیرد.

با توجه به توضیحاتی که داده شد برای ترخیص کالاها از گمرک مراحل نسبتا پیچیده ای بایستی طی شود ، اما عموما به دلیل اینکه صاحب کالا و یا نماینده ی آنها اطلاعات کافی در این مورد ندارند اختلافاتی بین مالک کالا و گمرکات در رابطه با ارزش کالا و تعرفه ها  به وجود می اید که باعث می‌شود پرونده به مراجع بالاتر گمرک فرستاده شود و این امر منجر می‌شود به وارد کننده خساراتی وارد گردد . 

بنابراین برای اینکه از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود ، توصیه می‌کنیم برای پیگیری اسناد گمرکی در گمرک ایران از کارشناسان مجرب دراین زمینه مشاوره دریافت نمایید.

 

مرسولات پستی بین المللی
تامین ارز برای واردات
ترخیص کار ورق کامپوزیت از گمرک
ترخیص تری پلی فسفات از گمرک
ترخیص کاغذ حرارتی از گمرک
ترخیص تجهیزات گلخانه از گمرک
ترخیص کارفیلم بک لایت از گمرک
ترخیص فیبر نوری از گمرک

آسان ترخیص | حمل و نقل و باربری - ترخیص کالا از گمرک

با توجه به اینکه امروزه واردات و صادرات کالا یکی از مهمترین موضوعات در بازرگانی بین المللی می باشد در نتیجه بسیاری از شرکت ها بخشی از منابع مورد نیاز خود را از این طریق و بازارهای بین المللی و با کمک شرکت های بازرگانی واردات و صادرات از جمله شرکت آسان ترخیص تامین می کنند.