آسان ترخیص : شرکت آسان ترخیص یکی از فعالترین شرکت ها در زمینه واردات کالا و باربری دریایی، باربری هوایی و زمینی است.

تامین ارز برای واردات

تامین ارز برای واردات

یکی دیگر از خدمات شرکت بازرگانی آسان ترخیص تامین ارز با توجه به گروه کالایی صادراتی یا وارداتی می باشد. به طور کلی کالاها در سه گروه تقسیم بندی می شوند. جز این سه گروه کالایی ارزی به دیگری کالاها اختصاص داده نمی شود. همچنین قابل توجه است که ثبت سفارش کالا به صورت دلار انجام نمی شود . در ادامه با تقسیم بندی ارز بین این سه گروه آشنا می شویم.

جزئیات تامین ارز برای گروه بندی های مختلف کالا :

طی اعلامیه رئیس کل بانک مرکزی ، تامین ارز برای واردات گروه یک کالا معادل 18 میلیارد دلار، برای گروه دوم معادل 24 میلیارد دلار و گروه سوم معادل 6 میلیارد دلار است .

ارز مورد نیاز گروه دوم از محل صادرات محصولات نفتی و پتروشیمی در سامانه نیما تامین می گردد . ارز گروه سوم از طریق صادرات مواد غیر نفتی طبق نرخ توافقی بین صادر کننده و وارد کننده در سامانه سماصا تامین می گردد .

گروه کالایی چهارم 4 میلیارد دلار واردات داشته که این گروه ممنوع گردیده است .

اقلام گروه یک همانند قطعات منفصله خودرو ، ذرت، جو ، تلفن همراه، کنجاله ، ماشین آلات صنعتی ، برخی لوازم خانگی ، مواد اولیه صنعتی، کاغذ روزنامه، چوب خام همگی ارز 3800 و 4200 دریافت می کنند . برای استعلام گروه کالایی خود ، کد تعرفه گمرکی را به 09195131342 واتس آپ نمایید .

کالاهای گروه چهارم که ممنوع الورود شده اند کدام هستند؟

• لباس و منسوجات

• لوازم آشپزخانه

• لوازم مورد استفاده در ساخت مسکن

• خودرو

• کفش و کیف و سایر مصنوعات چرمی

• لوازم آرایشی و بهداشتی

• بعضی ماشینم آلات تولیدی داخل

• لبنیات و خوراکی ها

• مبلمان و مصنوعات چوبی

• ابزار کار

در مورد کسانی که ثبت سفارش قبلی دارند اگر کار تخصیص ارز و حواله انجام شده باشد ، ترخیص مشکلی ندارد ولی چنانچه حواله انجام نشده باشد ، این قلم کالا باید حذف گردد زیرا ممنوع می باشد . اگر پرونده ای روش انتقال وجه اش بانکی نبوده و بدون انتقال ارز بوده ، ترخیص آن مشکلی نخواهد داشت .

چه کسانی ارز خود را به گروه کالایی سه می فروشند؟

به جز صادر کنندگان فرآورده های نفتی ، پتروشیمی، محصولات فولادی و فلزات رنگی، بقیه صادرکنندگان ارز خود را می توانند به گروه 3 اختصاص دهند و بدین شکل معامله اظهارنامه صادراتی آزاد گردید . 

شرکت بازرگانی آسان ترخیص

شرکت بازرگانی آسان ترخیص با سالها تجربه و تخصص در امور مختلف تجارت و بازرگانی و همچنین بکار گیری کارمندان تحصیل کرده در این امر آماده عهده گیری امور صادرات و واردات شما تاجران عزیز می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تامین ارز با توجه به گروه کالایی می توانید با کارشناسان ترخیص کار شرکت بازرگانی آسان ترخیص به صورت رایگان تماس بگیرید.

 

مرسولات پستی بین المللی
تامین ارز برای واردات
ترخیص کار ورق کامپوزیت از گمرک
ترخیص تری پلی فسفات از گمرک
ترخیص کاغذ حرارتی از گمرک
ترخیص تجهیزات گلخانه از گمرک
ترخیص کارفیلم بک لایت از گمرک
ترخیص فیبر نوری از گمرک

آسان ترخیص | حمل و نقل و باربری - ترخیص کالا از گمرک

با توجه به اینکه امروزه واردات و صادرات کالا یکی از مهمترین موضوعات در بازرگانی بین المللی می باشد در نتیجه بسیاری از شرکت ها بخشی از منابع مورد نیاز خود را از این طریق و بازارهای بین المللی و با کمک شرکت های بازرگانی واردات و صادرات از جمله شرکت آسان ترخیص تامین می کنند.