آسان ترخیص : شرکت آسان ترخیص یکی از فعالترین شرکت ها در زمینه واردات کالا و باربری دریایی، باربری هوایی و زمینی است.

واردات کالا

واردات کالا

 به آن دسته از کالاهایی که در کشورهای دیگر تولید می‌شوند و از راههای مختلف به کشور وارد می‌شوند به اصطلاح واردات گفته می‌شود. واردات به صورت کلی به دو روش قطعی و موقت انجام می‌گیرد.             

عمدتا چون تولید بعضی از کالا ها در داخل کشور امکان پذیر نیست و یا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست، بسیاری از کشورها با استفاده از کالاهای وارداتی نیازهای خود را برطرف میکنند.

کالاها برای ورود به کشور نیاز به مجوز دارند برای مثال اگر میخواهید محصولات آرایشی و بهداشتی را وارد کنید بایستی از سازمان مرتبط با این موضوع مجوز دریافت نمایید . کلیه کالاهایی که وارد میشوند باید استاندارد دریافت کنند در بیشتر اوقات نماینده ی استاندارد در گمرگ کالاها را تایید میکند ، اما در مواردی آزمایشاتی باید روی کالاها انجام گیرد که بین یک هفته تا 2 ماه زمان میبرد.

شخصی که تمایل دارد واردات انجام دهد باید دو فرم (111.121) را تکمیل نماید . فرم 111 به مشخصات فردی خود شخص اختصاص داده شده است و 121 مربوط به مشخصات کالایی است که قرار است وارد شود.

سپس توسط قسمت اطلاعات این فرم ها مهر زده میشوند و بعد از آن در قسمت تشخیص هویت ، هویت فرد مورد نظر را تایید میکنند و بعد از آن کد و یا شماره ثبت به محموله ها داده میشود.

مراحل واردات کالا:

1. در مرحله ی اول باید نوع محموله ای را که میخواهیم وارد کنیم انتخاب کنیم و اطلاعاتی در مورد کارخانه ای که این کالا را تولید می‌کند  بدست آوریم.

2. در مورد قیمت نهایی کالا و اینکه چقدر طول خواهد کشید تا کالا به دست ما برسد ، باید اطلاعات دقیقی بدست آوریم.

3.چناچه بخواهیم برای اولین بار کالایی از کارخانه ای خریداری کنیم ابتدا باید نمونه ای از این کالا برای ما ارسال شود تا از لحاظ کیفیت آن را بررسی نماییم .

4.موضوعاتی مانند تعداد ، نوع کالاها و شیوه ی که میخواهیم آنها بسته بندی شوند ، را باید مشخص نماییم.

5.پیش فاکتوری تحت عنوان پروفرما باید توسط فروشنده صادر گردد و به شما داده شود.

6.در خصوص خروج کالا باید اطلاعات دقیقی داشته باشیم.

7.قیمت نهایی محموله های مورد نظر ، زمانی که به دست وارد کننده میرسند باید مشخص شود.

8.در مورد نحوه ی پرداخت  مبلغ باید با فروشنده به توافق برسید.

9.کالای وارداتی باید از لحاظ  قیمتی  براورد شود تا بودجه مالی آن تامین شود.

10.در مورد زمان دقیق تحویل کالا باید بین فروشنده و خریدار از قبل توافق شده باشد.

11.در مورد بیمه ی کالا و چگونگی رسیدن به دست شما ، باید اطلاعاتی کامل داشته باشید.

12. براساس نوع کالایی که میخواهیم وارد کنیم از سازمان های مرتبط باید مجوز دریافت نماییم.

13. از فروشنده باید اسناد و مدارکی کامل در دست داشته باشید.

14.ترخیص کار باید پیش فاکتوری ثبت شده به همراه داشته باشد.

15.قبل از پرداخت مبلغ کالایی که میخواهید وارد کنید به فروشنده ، باید در وزارت بازرگانی ثبت شود به دلیل اینکه قوانین ممکن است تغییر کنند.

16. دریافت استاندارد و کد جهت ترخیص الزامی میباشد.

17. اسناد و مدارک محموله ای که میخواهیم وارد کنیم باید کامل باشد.

18. کالا از گمرگ براساس قوانین خاص خارج می‌شود.

19. شما موظف به پرداخت مالیاتی هستید که برای کالای مربوطه در نظر گرفته شده است.

 روش واردات و ترخیص کالا:

کالاها هر کدام کدی مخصوص دارند که جهت ترخیص محموله ها از این کدها استفاده میکنند. وجود این کدها جهت آزادسازی و تعیین قیمت برای کالاها ضروری میباشد.

مانیفیست یکی از اسناد مهمی است که شخصی که میخواهد ترخیص را انجام دهد باید در دست داشته باشد . در این برگه اطلاعاتی شامل نوع کالا ، نام فرستنده ، گیرنده و حتی نوع بسته بندی آنها درج شده است.

شرکتها بعد از رسیدن به گمرگ مورد نظر، موظف هستند تا به مالک کالا و یا شخصی که کالا را خروج می‌زند اطلاع بدهد تا هزینه  توافق شده را به شرکت حمل و نقل بپردازد و بعد از پرداخت کل مبلغ به شرکت ، اقدامات لازم جهت ترخیص کالا انجام می‌شود . بعد از این مرحله انباردارها در گمرگ کالا را دریافت ، قبضی برای آنها صادر می‌کنند و بعد به ترخیص کار می‌دهند.

مدارک مورد نیاز برای صدور مجوز واردات:

1. اصل پیش فاکتور و 2 عدد کپی ازآن 

2. جهت دادن سفارش باید فرم هایی که برای سفارش نیاز است را تکمیل نماییم و یک کپی هم ازآن به همراه داشته باشیم.

3. به همراه داشتن کلیه اطلاعات کالا اعم از مشخصات فیزیکی و یا شیمایی الزامی میباشد.

4. چناچه این کالا قبلا توسط شما وارد شده است کپی از فاکتور قبلی باید ضمیمه مدارک شود.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالاهای وارداتی

وارد کننده جهت ترخیص کالا وظیفه دارد  مجموعه ای ازمدارک را از طرف نمایندگی  ترخیص خود به گمرگ ارائه دهد که در ادامه در مورد این اسناد به اختصار توضیح خواهیم داد.

• فاکتور تجاری - مهمترین سندی است که که در واقع تحت عنوان گواهینامه فروش نامیده میشود و شامل اطلاعاتی نظیر قیمت و یا ارزش محموله است.

• فهرست بسته بندی - اطلاعاتی اعم از تعداد بسته ها ، ابعاد آنها ، علامت های حمل و نقل ، وزن خالص و یا ناخالص هر بسته باید به صورت کاتالوگ ارائه شود . باید توجه داشته باشیم که درج علامت های حمل و نقل در تمام محموله ها الزامی می‌باشد

• گواهی مبدا - سندی است که مشخص کننده ی کشور سازنده ی کالا می‌باشد واز طریق اتاق بازرگانی کشور تولید کننده و به درخواست صادر کننده ، صادر میشود.

• بارنامه یا بارنامه هوایی – سندی است که مجموعه حمل و نقل  وظیفه صادر کردن آن را دارد و براساس آن تعهد می‌دهد کالایی با مشخصات ذکر شده از طرف صادر کننده و یا وارد کننده ارسال می‌شود و انواع مختلفی اعم از بارنامه دریایی و یا هوایی دارد که بسته به نوع حمل و نقلی که انتخاب کرده ایم یکی از این اسناد را به گمرگ برای ترخیص باید ارائه دهیم.

 

 

 

 

 

مرسولات پستی بین المللی
تامین ارز برای واردات
ترخیص کار ورق کامپوزیت از گمرک
ترخیص تری پلی فسفات از گمرک
ترخیص کاغذ حرارتی از گمرک
ترخیص تجهیزات گلخانه از گمرک
ترخیص کارفیلم بک لایت از گمرک
ترخیص فیبر نوری از گمرک

آسان ترخیص | حمل و نقل و باربری - ترخیص کالا از گمرک

با توجه به اینکه امروزه واردات و صادرات کالا یکی از مهمترین موضوعات در بازرگانی بین المللی می باشد در نتیجه بسیاری از شرکت ها بخشی از منابع مورد نیاز خود را از این طریق و بازارهای بین المللی و با کمک شرکت های بازرگانی واردات و صادرات از جمله شرکت آسان ترخیص تامین می کنند.