آسان ترخیص : شرکت آسان ترخیص یکی از فعالترین شرکت ها در زمینه واردات کالا و باربری دریایی، باربری هوایی و زمینی است.

بارنامه الکترونیکی

بارنامه الکترونیکی

تعریف بارنامه الکترونیکی 

بارنامه الکترونیکی سندی است که صدور آن توسط شرکت های حمل و نقل هنگامی که راننده کالای مورد نظر را برای حمل از مبدا به مقصد تحویل می‌دهد‌ ، صورت می‌گیرد. در واقع بارنامه های الکترونیکی جایگزین مناسبی برای بارنامه های کاغذی هستند و نسبت به بارنامه های کاغذی از مزایای بیشتری برخوردار هستند. لازم به ذکر است کلیه قوانین و مقرارتی که در مورد بارنامه های کاغذی اجرا می‌شود در مورد بارنامه های الکترونیکی هم قابل اجرا می‌باشد و از این نظر هیچ گونه تفاوتی با همدیگر ندارند.

چرا بارنامه الکترونیکی اهمیت دارد؟

از آنجایی که کنترل بارنامه های کاغذی صادر شده با مشکلات بسیار زیادی مواجه شده است. با کنار رفتن بارنامه های کاغذی و جایگزین شدن آن با بارنامه های الکترونیکی یک سازمان واحد کلیه اقدامات انجام شده برای صدور بارنامه را کنترل و نظارت می‌کند که در این صورت کنترل بارنامه ها به راحتی امکان پذیر می‌باشد.

بارنامه های الکترونیکی به دسته های مختلفی طبقه بندی می‌شوند که به شرح زیر هستند.

• بارنامه های دریایی که اینکونه بارنامه ها به حمل بار توسط کشتی اختصاص داده شده است.

• بارنامه های هوایی  که صرفا برای بارهایی که قراراست از طریق دریا حمل شوند ، طراحی شده اند.

• بارنامه های راه آهن که مخصوص حمل و جابه جایی بارها از طریق قطار می‌باشد.

• بارنامه های حمل با کامیون

• بارنامه سراسری ، حمل با کامیون ، قطار و کشتی

• بارنامه های حمل مرکب فیاتا ، حمل و نقل زمینی

مزیت های صدور بارنامه های الکترونیکی چیست؟

• صدور این نوع از بارنامه ها به طرز قابل توجهی به کاهش قاچاق کالا کمک می‌کند و به حمایت از تولید کننده داخلی می‌پردازد . در نتیجه ، نیروی انتظامی می‌تواند کالاها را به طور دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و از این طریق دیگر هیچ کالایی به صورت غیرقانونی به  کشور وارد نخواهد شد.

• این نوع از بارنامه ها می‌توانند به طرز چشمگیری از میزان تلفات جاده ای کاهش بدهد چرا که برای دریافت بارنامه کارت سلامت راننده و معاینه فنی ناوگان الزامی می‌باشد. لذا ارائه بارنامه الکترونیکی صرفا نشان دهنده ی این موضوع است که راننده و ناوگان از سلامت کافی برخوردار هستند.

• صدور بارنامه های الکترونیکی موجب می‌شود تا حدود زیادی در مصرف کاغذ صرفه جویی شود.

• جایگزین شدن بارنامه های الکترونیکی می‌تواند تا حدود زیادی موجبات آسودگی خاطر صاحبان کالا و بازرگانان را فراهم نماید چراکه این نوع از بارنامه تحت عنوان سند مالکیت محسوب می‌شود که در آن فرستنده گواهی می‌کند که کالا را در اختیار گیرنده قرار داده است و چناچه مسئول حمل بار ادعا کند که صاحب اصلی کالا است با ارائه این بارنامه به راحتی می‌توان خلاف این موضوع را اثبات کرد.

• با صدور بارنامه الکترونیکی نیازی نیست به صورت مداوم برای دریافت بارنامه در تردد باشید لذا این موضوع موجب صرفه جویی در زمان و مصرف سوخت شما می‌شود.

• در این بارنامه مبلغی که رانندگان به صورت دقیق از شرکت های حمل و نقل دریافت کرده اند به صورت دقیق مشخص شده است در نتیجه رانندگان نمی‌توانند مبلغی بیش از مبلغ تعیین شده ، دریافت نمایند .

• در زمان صدور این بارنامه برای هریک از وسایل حمل کننده بار یک کد رهگیری صادر می‌شود که از طریق آن دستگاهها و مراجع زی ربط به آسانی می‌تواند به کنترل و ردیابی این نوع بارنامه بپردازند.

• در بسیاری از موارد آن دسته از رانندگانی که بدون به همراه داشتن بارنامه اقدام به حمل کالا می‌کنند به دلیل اینکه فاقد بیمه هستند باعث ایجاد خسارات چبران ناپذیری هم به خود هم به صاحبان کالا می‌شوند. از طرفی دیگر عدم دریافت بارنامه و رعایت نکردن قوانین مربوط به آن حقوق آن دسته از رانندگانی که  با این بارنامه به صورت قانونی نسبت به حمل کالای خود اقدام می‌کنند و کلیه مقرارت مربوط به ان را رعایت می‌کنند را ضایع می‌کند و باعث می‌شود عده ای زیادی از رانندگان نسبت به این موضوع گله مند باشند. در نتیجه این نوع  بارنامه صرفا برای کاهش ضرر و زیان به رانندگان طراحی شده است. 

• بارنامه های الکترونیکی این امکان را برای صاحبان کالا فراهم می‌کند که به راحتی از وضعیت کالاها و هزینه های مربوط به آن آگاهی پیدا نمایند و این نوعی مزیت به حساب می آید چرا که اگر بارنامه ها در زمان مناسب پیگیری شوند خسارت های مربوط به این موضوع تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌کند و مالک کالا می‌تواند با اطمینان خاطر به حمل و جابه جایی بار خود بپردازد.

مرسولات پستی بین المللی
تامین ارز برای واردات
ترخیص کار ورق کامپوزیت از گمرک
ترخیص تری پلی فسفات از گمرک
ترخیص کاغذ حرارتی از گمرک
ترخیص تجهیزات گلخانه از گمرک
ترخیص کارفیلم بک لایت از گمرک
ترخیص فیبر نوری از گمرک

آسان ترخیص | حمل و نقل و باربری - ترخیص کالا از گمرک

با توجه به اینکه امروزه واردات و صادرات کالا یکی از مهمترین موضوعات در بازرگانی بین المللی می باشد در نتیجه بسیاری از شرکت ها بخشی از منابع مورد نیاز خود را از این طریق و بازارهای بین المللی و با کمک شرکت های بازرگانی واردات و صادرات از جمله شرکت آسان ترخیص تامین می کنند.