آسان ترخیص : شرکت آسان ترخیص یکی از فعالترین شرکت ها در زمینه واردات کالا و باربری دریایی، باربری هوایی و زمینی است.

ترخیص کالا از گمرگ

ترخیص کالا از گمرگ

ارائه کالاها به گمرگ و آزادسازی آنها برای واردکننده یا صادرکننده به اختصار ترخیص کالا نامیده میشود, طی این فرایند ، کالا دیگر به عنوان قاچاق محسوب نمیشود و جنبه قانونی پیدا میکند . 

جهت آزادسازی محموله ها از گمرگ مراحلی اعم از آماده سازی , ثبت اسناد مربوط به واردات یا صادرات به صورت فیزیکی یا الکترونیکی , محاسبه ی سود بازرگانی , حقوق گمرگی , مالیات , ماخذ تعرفه گمرگی و همچنین تسهیلات ارائه شده توسط دولت به واردکنندگان یا صادرکنندگان ، حتما باید طی شود.

اهمیت ترخیص کالا

یکی از نکات مهمی که درفرایند ترخیص کالا باید به ان توجه داشته باشید ، تعیین ارزش کالاهای  ترخیص شده میباشد و شخصی که میخواهد فرایند ترخیص را انجام دهد باید به این نکته توجه کافی داشته باشید. نرخ های متفاوتی برای ارزش کالا در مرزهای کشور تعیین میشود که در سامانه TSC  ارزش به راحتی قابل جستجو میباشد.

شرایط لازم جهت ترخیص کالا

به منظور ترخیص کالا از گمرگ دریافت مدارکی از جمله کارت حق العمل کاری و کارت بازرگانی  که سازمان گمرگ وظیفه ی صادر کردن آنها را دارد الزامی میباشد. 

روند اظهار و ترخیص

با استفاده از سیستم الکترونیکی دیگر نیازی به ارائه اسناد و مدارک به صورت کاغذ نیست ،زیرا این سیستم  اسناد کاغذی شما را به سیستم الکترونیکی گمرگ انتقال میدهد. 

عموما فرایند اظهار و ترخیص باید طی چهارمراحلی صورت گیرد

 ثبت اظهار 

 درمرحله ی اول برای آزادسازی کالای خود از گمرگ شما باید اظهارنامه واردات را تکمیل و آن را در سیستم گمرگ ثبت کنید . درزمان ورود کالاها به گمرگ شما باید به عواملی اعم از نوع کالا ، کمیت، علامت تجاری ، فنی ، مدل ، ارزش و وزن کالا  توجه داشته باشید.

شرکت کشتیرانی موظف است گزارش ورود و اطلاعات  قبل از ورود محموله وبعد ازآن ،را به گمرگ بدهد،  چناچه مشکلی در زمینه ثبت اطلاعات وجود نداشته باشد ، شماره اعلامیه ای تحت عنوان مجوز ورود به شرکت کشتیرانی و حمل ونقل داده میشود و بعد از رسیدن محموله به بندر، ترخیص کار موظف به ارائه اظهارنامه گمرگی درسیستم الکترونیکی گمرگ است.

بررسی و تایید اظهارنامه

دراین مرحله تمامی اسناد و مدارک توسط وارد کننده بایستی بررسی گردد ، علاوه برآن ، سیستم الکترونیکی گمرگ  مجددا اعتبار اطلاعات  داده شده را می سنجد. در صورت تایید این اطلاعات ، شماره اظهاربه شما داده میشود و شما میتوانید به صورت الکترونیکی پرداخت خود را انجام دهید.

پرداخت عوارض و مالیات واردات

در مرحله ی سوم شما موظف به پرداخت عوارض و مالیات تعیین شده میباشید که به دو حالت میتوانید پرداخت خود را انجام دهید . به صورت فیش بانکی و یا پرداخت به شکل الکترونیکی.

ارائه سایر اسناد

در کنار اطلاعات ارائه شده ، شما موظف به ارائه مدارکی اعم از گواهی بهداشت برای مواد غذایی ومحصولات آرایشی، بهداشتی و دارویی ، پکینگ لیست، مانیفیست ، بارنامه  و همچنین فاکتورخرید که نشان دهنده ی قیمت کالاها میباشد به گمرگ هستید. 

تطبیق اسناد

طبق این مرحله اداره گمرگ بایستی تمامی مدارک تاجران و متقاضیان را به دقت  کنترل نماید و مجددا آنها را باید  جهت تطبیق کالا با اسناد مربوطه و صادر کردن صورتحساب به بخش حسابداری بفرستد.

• صدور پروانه ترخیص کالا

با استفاده از پروانه ترخیص ، کالا جنبه قانونی پیدا میکنند ، علاوه برآن ، شماره و کد شناسایی برای کالاها ثبت میشود که از طریق این کد ، کالاها میتوانند در هر کدام از بازارهای کشور عرضه شوند و اینکارهیچ پیگرد قانونی برای ترخیص کار نخواهد داشت. 

هزینه ترخیص کالا ازگمرگ

در هنگام ترخیص ، صاحب کالا و یا نماینده ی آن مسئولیت پرداخت هزینه های ترخیص اعم از هزینه ی انبارداری ، باربری ، تخلیه ، تعرفه آزمایشگاه ، بارگیری و بدرقه کالا را بر عهده دارد.

ترخیص انواع کالا از گمرگ یکی از خدماتی است که شرکت  بازرگانی آسان ترخیص ارائه میدهد، شرکت بازرگانی ما با سالها تجربه در امور بازرگانی و با بهره گیری از کادری مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در کلیه زمینه های گمرگی و بازرگانی میباشد.

مرسولات پستی بین المللی
تامین ارز برای واردات
ترخیص کار ورق کامپوزیت از گمرک
ترخیص تری پلی فسفات از گمرک
ترخیص کاغذ حرارتی از گمرک
ترخیص تجهیزات گلخانه از گمرک
ترخیص کارفیلم بک لایت از گمرک
ترخیص فیبر نوری از گمرک

آسان ترخیص | حمل و نقل و باربری - ترخیص کالا از گمرک

با توجه به اینکه امروزه واردات و صادرات کالا یکی از مهمترین موضوعات در بازرگانی بین المللی می باشد در نتیجه بسیاری از شرکت ها بخشی از منابع مورد نیاز خود را از این طریق و بازارهای بین المللی و با کمک شرکت های بازرگانی واردات و صادرات از جمله شرکت آسان ترخیص تامین می کنند.