آسان ترخیص : شرکت آسان ترخیص یکی از فعالترین شرکت ها در زمینه واردات کالا و باربری دریایی، باربری هوایی و زمینی است.

تشریفات ترخیص کالا

تشریفات ترخیص کالا

امروزه کنترل کلیه امور مربوط به تشریفات ترخیص کالا از اعم از حقوق و عوارض گمرکی ، شماره کوتاژ و سایر مجوزها ی مربوط به ترخیص کالا از طریق سیستم الکترونیکی بانکی صورت می‌گیرد. علاوه بر آن تعیین شخصی به عنوان ارزیاب و همچنین صدور پروانه ترخیص هم توسط این سیستم انجام می‌شود.

روند تشریفات برای وارد کننده کالا

تشریفات مقدماتی

- در گام نخست اسناد بایستی توسط بانک گشایش کننده ظهر نویسی شود ( لازم به ذکر است که به دلیل ارائه تسهیلات بانکی به خریدار ، صدور تمامی اسناد به اسم بانک ها صورت می‌گیرد و بعد از اینکه مبلغ مورد نظر توسط خریدار پرداخت شد بانک نسبت به ظهرنویسی اسناد به نفع او اقدام می‌کند و چناچه خریدار نتواند مبلغ مورد نظر را به بانک بپردازد. مالک کالا بانک به حساب می اید و این اجازه را دارد که کالا را توقیف کند.

- در گام دوم اصل بارنامه به صورت ظهرنویسی شده به کارشناس حمل و نقل ارائه می‌شود و مدرکی تحت عنوان ترخیصیه حمل و نقل از مسئول حمل و نقل دریافت می‌شود.

مسئول حمل و نقل بعد از تخلیه کالاها در گمرک ، مدرکی به عنوان ترخیصیه که نشان دهنده ی اطلاعاتی از جمله مالک کالا ، محل دقیق تخلیه کالاها در گمرک ،  تعداد بسته ها ،و وزن کالا است ، را صادر می‌کند. علاوه بر آن ، اگر خساراتی به کالا وارد شده باشد بایستی در این سند ذکر می‌شود لازم به ذکر است که زمانی نسبت به صدور ترخیصیه اقدام می‌شود که اصل بارنامه از خریدار تحویل گرفته شده باشد .

 بعد از اینکه خریدار مدارک بانکی را تحویل می‌گیرد، بایستی اصل سند بارنامه را به فردی که حمل و نقل را برعهده دارد تحویل دهد و بعد از این مرحله نماینده حمل و نقل مدرکی با عنوان ترخیصیه کالا را برای خریدار صادر می‌کند.

تشریفات گمرکی:

اماکن گمرکی مکانی است که تشریفات گمرکی در آنجا انجام می‌شود.

اظهارنامه وارداتی بایستی ثبت شود.

از طریق مدارکی مانند اعلامیه فروش ارز و پروفرما بایستی اقداماتی نسبت به ثبت سفارش کالا انجام گیرد.

علاوه بر آن مدارکی مانند بارنامه ، گواهی مبدا ، لیست بسته بند یو بیمه نامه بایستی به اسناد دیگر پیوست شود.

تشریفات ورود و ترخیص کالای ورود موقت

طبق این روش صاحب کالا بایستی نسبت به تنظیم اظهار نامه ورود موقت اقدام نماید  و به گمرکی که مسئول تخیله کالا است تحویل دهد. علاوه بر آن  اسنادی اعم از فاکتور ، بارنامه ، قبض انبار ، صورت عدل بندی و سایر مدارک بایستی ضمیمه اظهارنامه ورود موقت شود.

مراحل انجام تشریفات ترخیص کالا به صورت الکترونیکی

در گام اول ترخیص کار باید اطلاعات اظهارنامه را تکمیل نماید  ، در مرحله ی بعد اظهار نامه ی تکمیل شده را به همراه سایر مجوزها ی مورد نیاز و همین طور فیش بانکی جهت رسیدگی به قسمت پذیرش اظهارنامه ارائه کند. سپس سیستم شماره ای تحت عنوان شماره ثبت  اظهارنامه  برای او صادر می‌کند و در مرحله ی نهایی کارشناس ارزیابی از طریق شماره ثبت اظهارنامه و از طریق سیستم کالا را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد .

 سپس سیستم به صورت دستی شماره ارزیابی کالا را در قسمت تعیین شده در اظهارنامه وارد و امضا می‌کند. در اخرین مرحله  بایستی به صندوق مراجعه نمایید و نسبت به پرداخت فیش و چاپ پروانه سبز گمرکی اقدام نمایید.

با توجه به اینکه فرایند ترخیص کالا نیازمند تسلط کامل به کلیه تشریفات و قوانین گمرکی می‌باشد. لذا شما می‌توانید در صورت داشتن هر گونه سوالی در زمینه تشریفات مربوط به ترخیص کالا می‌‌توانید با شماره هایی که در سایت ذکر شده است تماس حاصل فرمایید و از ما مشاوره رایگان دریافت نمایید. شرکت بازرگانی آسان ترخیص با سالها فعالیت در انجام خدمات بازرگانی و با بهره گیری از کارشناسان با تجربه می‌تواند شما را در انجام خدمات ترخیص کالا در کمترین زمان و به بهترین نحو ممکن یاری کند.  

 

 

 

مرسولات پستی بین المللی
تامین ارز برای واردات
ترخیص کار ورق کامپوزیت از گمرک
ترخیص تری پلی فسفات از گمرک
ترخیص کاغذ حرارتی از گمرک
ترخیص تجهیزات گلخانه از گمرک
ترخیص کارفیلم بک لایت از گمرک
ترخیص فیبر نوری از گمرک

آسان ترخیص | حمل و نقل و باربری - ترخیص کالا از گمرک

با توجه به اینکه امروزه واردات و صادرات کالا یکی از مهمترین موضوعات در بازرگانی بین المللی می باشد در نتیجه بسیاری از شرکت ها بخشی از منابع مورد نیاز خود را از این طریق و بازارهای بین المللی و با کمک شرکت های بازرگانی واردات و صادرات از جمله شرکت آسان ترخیص تامین می کنند.