آسان ترخیص : شرکت آسان ترخیص یکی از فعالترین شرکت ها در زمینه واردات کالا و باربری دریایی، باربری هوایی و زمینی است.

کارگزار گمرکی کیست؟

کارگزار گمرکی کیست؟

به آن دسته از افرادی که مانند شرکت بازرگانی آسان ترخیص  مجوز ی تحت عنوان پروانه مخصوص از گمرکات برای ترخیص کالا دارند کارگزار گمرکی می‌گویند . برای این دسته از اشخاص وکالت نامه ای توسط گمرک ایران تنظیم میشود و براساس این وکالت نامه کارگزار قادر است تشریفات گمرکی کالای مورد نظر را به نیابت از صاحب کالا انجام می‌دهد.

چناچه کارگزار ی که به ترخیص کالا اقدام میکند در انجام تشریفات گمرکی کار خود را به درستی انجام ندهد و اظهار نامه را طور ی تنظیم نماید که صاحب کالا از لحاظ مالی متضرر شود. در صورتی که اثبات شود کارگزار در این زمینه تخلفی انجام داده است میتوانید پروانه  کارگزار گمرکی فوق را باطل نمایید و یا آن را بصورت تعلیق درآورید.

چناچه کارگزاران کمرگی کالایی را به صورت قاچاق وارد کنند علاوه بر اینکه پروانه کارگزاری آنها باطل خواهد شد براساس قوانین قاچاق با آنها برخورد خواهد شد. اما لازم به ذکر است که باطل شدن پروانه کارگزاران ، به این معنی نیست که  کلیه تشریفات گمرکی که قبلا از باطل شدن پروانه کارگزاری توسط آنها انجام شده است ، لغو شده است.

باید توجه داشته باشید اگر شرکت حمل و نقلی هم می‌خواهد نسبت به ترخیص کالا اقدام کند بایستی پروانه کارگزاری گمرک داشته باشد. اما چناچه می‌خواهید نسبت به انجام تشریفات گمرکی حمل و ترانزیت اقدام نمایید نیازی به داشتن پروانه کارگزاری گمرکی و وکالت نامه ندارید . به همراه داشتن بارنامه جهت این امر کافی است.

در صورتی که کارگزار گمرکی نماینده ای به نیابت از خودش برای ترخیص کالا معرفی نماید ، خود او در قبال تمامی فعالیت های کارمندانش مسئول می‌باشد ، چرا که حضور افراد مجرب برای انجام امور مربوط به تشریفات گمرکی برای یک شرکت ترخیص کالا ضروری می‌باشد.

شرایط دریافت پروانه کارگزاری گمرک

• بایستی تابعیت ایران را داشته باشید

• گواهی عدم سوء پیشینه برای دریافت این سند ضروری است

• بایستی  دارای مدرک کاردانی در رشته امور گمرکی و یا کارشناسی در سایر رشته ها  باشید.

• برای دریافت این مدرک نباید کارمند دولت باشید.

• از لحاظ سنی باید بالای 26 سال داشته باشید.

• متقاضیانی که می‌خواهند این مدرک را دریافت نمایند بایستی کارت بازرگانی در اختیار داشته باشند.

• چناچه بخواهید پروانه کارگزاری گمرکی را تمدید نمایید نباید هیچ گونه بدهی داشته باشید . 

 

مرسولات پستی بین المللی
تامین ارز برای واردات
ترخیص کار ورق کامپوزیت از گمرک
ترخیص تری پلی فسفات از گمرک
ترخیص کاغذ حرارتی از گمرک
ترخیص تجهیزات گلخانه از گمرک
ترخیص کارفیلم بک لایت از گمرک
ترخیص فیبر نوری از گمرک

آسان ترخیص | حمل و نقل و باربری - ترخیص کالا از گمرک

با توجه به اینکه امروزه واردات و صادرات کالا یکی از مهمترین موضوعات در بازرگانی بین المللی می باشد در نتیجه بسیاری از شرکت ها بخشی از منابع مورد نیاز خود را از این طریق و بازارهای بین المللی و با کمک شرکت های بازرگانی واردات و صادرات از جمله شرکت آسان ترخیص تامین می کنند.