آسان ترخیص : شرکت آسان ترخیص یکی از فعالترین شرکت ها در زمینه واردات کالا و باربری دریایی، باربری هوایی و زمینی است.

انوانتر چیست؟

انوانتر (Inventory) چیست؟

مالک کالا و یا نماینده ی قانونی او این حق را دارد که قبل از اینکه اظهارنامه را به گمرک ارائه دهد ،  از طریق درخواست کتبی و ارائه سندهای مالکیت  با مجوزی از سوی گمرک نسبت به رویت کالای خود ، توزین بسته ها و مشاهده محتویات داخل بسته ها اقدام نمایند. همچنین  این اجازه را دارند که کالا را خشک و لفاف آنها را تعویض نمایند.

لازم به ذکر است که این عملیات بایستی با نظارت حضور کارشناسان گمرک صورت بگیرد که در صورت صدور اجازه از گمرک زمان آن مشخص خواهد شد.

چناچه بر اثر باز و بسته شدن بسته ها خساراتی به محتویات کالا وارد شود گمرک مسئولیت این ضررو زیان را قبول نمی‌کند و برای این خسارت ، از مبلغی که صاحب کالا باید برای حقوق گمرکی، سود بازرگانی و هزینه های گمرکی وعوارض بپردازد کاسته نخواهد شد.

در صورتی که صاحب کالا تمایل به بازدید از محتویات داخل بسته ها داشته باشد و یا بخواهد اعمال دیگری که منجر به تغییر در بسته بندی محموله ها شود ، انجام دهد ، بایستی کلیه این مراتب را در قالب درخواست کتبی قید نماید و ماموری که از طرف گمرک تعیین شده است باید توجه داشته باشد که به غیر از چیزی که صاحب کالا تقاضا کرده و گمرک با آن موافقت کرده است عملیات دیگری صورت نگیرد.

علاوه بر آن ، مامور گمرک قبل از انجام هرگونه عملیاتی بایستی مشخصات ظاهری کالا را از لحاظ  نوع بسته و سالم بودن آن به صورت دقیق کنترل و صورت جلسه کند و سپس به مالک کالا اجازه ی  باز کردن کالا ها را بدهد. پس از باز شدن بسته ها توسط صاحب کالا، کلیه موارد اعم از وزن خالص ، نوع ، جنس ، مقدار و مشخصات فیزیکی کالا که صاحب کالا در مورد این اطلاعات درخواست کرده است ،  بایستی صورت جلسه شود و یک نسخه از این صورت جلسه هم باید در اختیار گمرک قرار بگیرد.

 

مرسولات پستی بین المللی
تامین ارز برای واردات
ترخیص کار ورق کامپوزیت از گمرک
ترخیص تری پلی فسفات از گمرک
ترخیص کاغذ حرارتی از گمرک
ترخیص تجهیزات گلخانه از گمرک
ترخیص کارفیلم بک لایت از گمرک
ترخیص فیبر نوری از گمرک

آسان ترخیص | حمل و نقل و باربری - ترخیص کالا از گمرک

با توجه به اینکه امروزه واردات و صادرات کالا یکی از مهمترین موضوعات در بازرگانی بین المللی می باشد در نتیجه بسیاری از شرکت ها بخشی از منابع مورد نیاز خود را از این طریق و بازارهای بین المللی و با کمک شرکت های بازرگانی واردات و صادرات از جمله شرکت آسان ترخیص تامین می کنند.