آسان ترخیص : شرکت آسان ترخیص یکی از فعالترین شرکت ها در زمینه واردات کالا و باربری دریایی، باربری هوایی و زمینی است.

ارز مبادله ای

ارز مبادله ای

ارز مبادله ای نوعی از ارز میباشد که صدور آن توسط دولت و در مرکز مبادلات ارزی  انجام می‌گیرد. ارز مبادله ای در مقابل ارز نیمایی و یا آزاد قرار می‌گیرد. ارز آزاد نوعی از ارز میباشد که قیمت ان با توجه  به شرایط اقتصادی و عرضه و تقاضا در بازرا تعیین می‌شود. ارز نیمایی ارزی می‌باشد که به کالاهای الویت  2 اختصاص داده می‌شود و اعلام قیمت آن توسط سامانه جامع صورت می‌گیرد. علاوه برآن ، نسبت به ارز آزاد از قیمت پایین تر برخوردار است.

عرضه ارز آزاد توسط صرافان و یا دلالان به راحتی انجام می‌گیرد. در مقابل ارز مبادله ای مختص تمام کالاها نیست و تنها به کالاهایی با الویت 1 اختصاص داده می‌شود. دولت کارهای وارداتی را به ده گروه کالایی تقسیم می‌کند. از میان این ده گروه ،  برای گروه  دهم به کالاهای لوکس اختصاص یافته است نمی‌توانیم از ارز مبادله ای استفاده نماییم. 

لازم به ذکر است که شما بایستی برای کالاها ی لوکس حقوق وعوارض گمرکی دو برابر  بیشتر از سایر کالاها پرداخت نمایید. در حال حاضر با توجه به ظرفیت های تولید داخلی ، کالاهایی که  شامل  ارز مبادله ای می‌شوند روز به روز در حال کاهش هستند.

نکات ارز دولتی

• ارز مبادله ای که تمامی کالاها و گروه کالاها ی مختلف را شامل نمی‌شود.

• ارز دولتی فقط برا ی آن دسته از کالاهایی که الویت 1 هستند و تعیین آنها توسط سازمان جامع صورت میگیرد ، کاربرد دارد.

بانک علاوه بر مبلغ فاکتور ،  وثیقه ای در حدود 35 درصد از مبلغ را پیش خود نگه میدارد.

با توجه به این نکته که دریافت ارز مبادله ای  از مراحل پیچیده و خاصی برخوردار است و زمان زیادی را می‌طلبد ، شما می‌توانید با کارشناسان مجرب ما از طریق شماره تماس های ذکر شده در سایت ارتباط برقرار نمایید و در خصوص ارز مبادله ای از آنها  مشاوره  رایگان دریافت نمایید . شرکت بازرگانی آسان ترخیص یکی از شرکت هایی که سالهاست در زمینه های مختلف بازرگانی فعالیت داشته است و شما می‌توانید بدون هیچ گونه نگرانی انجام این نوع از خدمات را به ما بسپارید.

 

مرسولات پستی بین المللی
تامین ارز برای واردات
ترخیص کار ورق کامپوزیت از گمرک
ترخیص تری پلی فسفات از گمرک
ترخیص کاغذ حرارتی از گمرک
ترخیص تجهیزات گلخانه از گمرک
ترخیص کارفیلم بک لایت از گمرک
ترخیص فیبر نوری از گمرک

آسان ترخیص | حمل و نقل و باربری - ترخیص کالا از گمرک

با توجه به اینکه امروزه واردات و صادرات کالا یکی از مهمترین موضوعات در بازرگانی بین المللی می باشد در نتیجه بسیاری از شرکت ها بخشی از منابع مورد نیاز خود را از این طریق و بازارهای بین المللی و با کمک شرکت های بازرگانی واردات و صادرات از جمله شرکت آسان ترخیص تامین می کنند.