آسان ترخیص : شرکت آسان ترخیص یکی از فعالترین شرکت ها در زمینه واردات کالا و باربری دریایی، باربری هوایی و زمینی است.

ارسال هوایی کالا

ارسال هوایی کالا

حمل و نقل هوایی روشی از حمل و نقل است که در آن کالاها از طریق وسیله نقلیه هوایی از کشوری به کشور دیگر جا به جا میشوند. سرعت حمل و امنیت بالا از مزایای این روش نسبت به حمل دریایی می‌باشد.

 بنابراین ، اگر قصد دارید  در سریعترین زمان ممکن  کالای خود را تحویل بگیرید ، حمل و نقل هوایی  یکی از بهترین گزینه ها برای شما محسوب میشود. امروزه جهت حمل محموله ها به صورت هوایی از دو هواپیمای بلوگا و انتونف 255 استفاده میکنند..

بارنامه هوایی یا به اصطلاح (Air Consignment Note ), نوعی رسید می‌باشد که برطبق این سند ، مالک محموله  بعد از دریافت بارنامه و بعد از تحویل کالای درخواستی خود باید به شرکت هواپیمایی مورد نظر مراجعه و حواله دریافت کالا که به اصطلاح (Delivery Order) نامیده می‌‌شود، را دریافت نماید. 

به منظور پیگیری بار خود شما میتوانید با شرکت حمل و نقل مربوطه تماس برقرار نمایید و یا اینکه به سایت شرکت مراجعه  فرمایید . برای ورود به سایت و آگاهی از وضعیت کالای خود به همراه داشتن بارنامه و شماره بارنامه الزامی می‌باشد. 

علاوه برآن ، در این نوع  بارنامه  ذکر کردن تاریخ پرواز و شماره پرواز با مهر شرکت هواپیمایی ضروری می‌باشد تا مالک محموله از تاریخ دقیق رسیدن بار خود آگاهی پیدا نماید . 

بارنامه هوایی ، فقط  درصورتی دارای اعتبار میباشد که توسط شرکت حمل و نقل و یا ارسال کننده بار امضا شده باشد وبعد ازتحویل کالا به گیرنده در مقصد مورد نظر این قرداد حمل دیگر معتبر نمی‌باشد.

درهر بارنامه هوایی یک کد سه رقمی در سمت چپ و در ادامه یک کد 8 رقمی ذکر شده است . کد سه رقمی نشان دهنده شرکت هواپیمایی میباشد که مسئولیت جابجایی کالای شما را دارد وکد 8 رقمی شماره بارنامه ای است که روی محموله نوشته میشود ، تا درمقصد به راحتی بتوانیم آنها را از سایر کالاها تفکیک نماییم.

ارسال بارهوایی به دو نوع مختلف تقسیم میشود که در ادامه قصد داریم به طور مختصر در مورد آنها توضیح بدهیم.

1. ارسال بار توسط هواپیماهای باربری

این نوع از هواپیماها همان هواپیماهای مسافرتی هستند  که بعد از اینکه عمر مفیدشان در مسافربری به اتمام رسید تبدیل به هواپیماهای باربری میشوند و در خطوط هوایی و شرکت های مختلف به ارسال محموله به کشورهای  دیگر میپردازند. 

2. ارسال بار هوایی با هواپیماهای مسافرتی و تجاری :

 این نوع از هواپیماها برای حمل مسافرمی‌باشد و ظرفیت چندانی برای جابجایی بار ندارد ، فقط مکانی در قسمت زیرین هواپیما برای حمل چمدان های مسافران  طراحی شده است ، اما در برخی از این هواپیماها فضایی تعبیه شده که کالاهای تجاری را هم میتوان با آنها حمل کرد.

راهنمای ارسال بارهوایی و فریت بارمسافرتی 

به دسته ای از بارها که از طریق فرودگاهها  و خطوط هوایی  ایران بدون همراه و با  قیمتی مناسب به مقصد مورد نظرمسافر ارسال میشوند ، فریت بارهای مسافرتی میگویند . توجه داشته باشید که  برای این نوع  بارها صدور بارنامه هم الزامی میباشد .

 مسافران گرامی قبل از فرستادن محموله های خود از طریق هوایی ،  باید با بعضی از قوانین خاص آشنایی داشته باشند و کلیه روش های حمل را بررسی نمایند تا در خصوص جا به جایی  کالاها ی خود با مشکلی روبرو نشوند.

آیا حضور مسافر برای ارسال بار الزامی است؟

براساس قوانین گمرگی ایران ، حضور مسافر و یا یکی ازبستگان او به همراه مدارک معتبر او مانند  بلیط ، گذر نامه و کارت شناسایی  در زمان ارسال بار ضروری است.

نحوه ی بسته بندی کالاها و لوازم مسافرتی

جهت بسته بندی کالاهای که قرار است به خارج از کشور ارسال شوند باید توجه داشته باشید تا بارها داخل جعبه جابجا نشوند ، به منظور جلوگیری از جابجایی کالاها باید فضاهای خالی بین وسایل پر شود ، برای اینکار میتوانید از ضربه گیرها و یا نایلون های  حباب دار استفاده کنید .

به دلیل اینکه برخی از کالاها باید به صورت تخصصی بسته بندی شوند بهتر است  بسته بندی محصولات  خود را به دست کادر متخصص ما بسپارید به این ترتیب ، میتوانید اطمینان داشته باشید که محصول شما آسیب نخواهد دید.

چه کالاهایی براساس فریت بار مسافرتی ممنوعیت دارند؟

براساس قوانین گمرگی ایران، خروج برخی از کالاها از طریق پروازهای هواپیمایی غیرمجاز است. کالاهایی مانند عتیقه ها ، اشیای قیمتی ، کتابهای پشت نویس شده ،  قالیچه های دست بافت ، تجهیزات نظامی،  مهمات،  نوارفیلم ، سنگ های  قیمتی و کالاهایی که به  سازمان میرا ث  فرهنگی مربوط  میشود،  تحت عنوان کالاهای مسافرتی اجازه ی خروج از کشور را ندارند. 

زمان مناسب برای فریت بار

این کار در زمان ساعات اداری مامورین گمرگ یعنی از ساعت 8 صبح تا 2 بعدازظهرانجام میشود و روزهای پنج شنبه و جمعه همانند سایرارگان های دولتی تعطیل میباشد. 

• معمولا 4 تا 5 روز کاری طول خواهد کشید تا محموله های مسافرتی به مقصد برسند.

مراحل تحویل بارهای مسافرتی در مقصد 

دراین مرحله شما میتوانید با شرکت هواپیمایی در مقصد مورد نظر خود ارتباط  برقرار نمایید و با ارائه دادن مدارک معتبر درفرودگاه مقصد نسبت  به آزادسازی و دریافت  کالای  خود اقدام  کنید.

برای تصحیح کردن اطلاعات فریت بار باید چه کنیم؟

اطلاعات بارنامه ها باید توسط  کارمندان  شرکت  هواپیمایی در ایران اصلاح  شوند . لذا فرد ارسال کننده کالا مسئول است در سریعترین زمان ممکن  تغییرات اعمال شده را بصورت کتبی  به شرکت هوایی  ارسال کند  تا اصلاحات لازم صورت گیرد. 

در ضمن برای ایجاد این تغییرات باید هزینه مشخصی پرداخت شود که نرخ آن در شرکت های مختلف متفاوت است.

اگر در کشور مقصد به کالا خسارتی  وارد شود چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

چناچه بعد از تحویل کالا در کشور مقصد متوجه شدید کالای شما آسیب دیده است ، قبل از خارج شدن از فرودگاه ، به قسمت بار و گمرکات مراجعه کرده و صورت جلسه ای از کالای آسیب دیده تنظیم نمایید ، بهتر است از خسارت  وارده شده  به  بار عکس بگیرید تا مدرکی معتبر در دست داشته باشید. 

در مرحله ی  بعدی با در دست داشتن درخواست کتبی خود برای دریافت خسارتی به کالای شما وارد شده است ، به دفتر شرکت هواپیمایی در فرودگاه  کشور مقصد مراجعه نمایید تا به درخواست شما رسیدگی شود.  توجه داشته باشید همه این مراحل باید در کوتاهترین زمان انجام شوند تا شما به نتیجه دلخواه  خود برسید.

 

مرسولات پستی بین المللی
تامین ارز برای واردات
ترخیص کار ورق کامپوزیت از گمرک
ترخیص تری پلی فسفات از گمرک
ترخیص کاغذ حرارتی از گمرک
ترخیص تجهیزات گلخانه از گمرک
ترخیص کارفیلم بک لایت از گمرک
ترخیص فیبر نوری از گمرک

آسان ترخیص | حمل و نقل و باربری - ترخیص کالا از گمرک

با توجه به اینکه امروزه واردات و صادرات کالا یکی از مهمترین موضوعات در بازرگانی بین المللی می باشد در نتیجه بسیاری از شرکت ها بخشی از منابع مورد نیاز خود را از این طریق و بازارهای بین المللی و با کمک شرکت های بازرگانی واردات و صادرات از جمله شرکت آسان ترخیص تامین می کنند.